Print Shortlink

‘‘Kardeşine Yardım Et’’ insiyatifi; Ermenistan halkının Suriye halkına gönderdiği insani yardımların üçüncü partisi de Halep’e ulaştı.

2012 Kasım 12

 

Suriye halkına desteği amaçlayan ‘‘Kardeşine Yardım Et’’ insiyatifi çalışmalarına devam ediyor. Ermenistan halkının Suriye halkına gönderdiği insani yardımların üçüncü partisi de Halep’e ulaştı.

Kasım 9 Ekim’de  ‘‘Air Armenia’’ kargo uçağıiyle Helep’e aralarında süt ve eynir de olmak üzere yaklaşık 2 tona kadar insani yardım malzemesi nakledildi.

Bilirtelim ki “Kardeşine Yardım Et” İnsiyatifi Ermeni Devrimci Federasyonu (EDF-Taşnagtsurtğn) Parti tarafından gerçekleşmekte.

Suriye halkına insani yardım taşıyan «Air Armenia» kargo uçağı ön mutabakat çerçevesinde Türkiye’ye iniş yaptıktan sonra Suriye’ye ulaştı.

Türk tarafıyla, uçağın Türk hava sahanlığını kullanması durumunda, Türkiye havaalanlarından birine iniş yapması ve yükün teknik kontrolünün gerçekleşirilmesine ilişkin önceden   mutabakat sağlandı. Havayolu firması daha baştan uçuş planında Türkiye’ye iniş yapacağına ilişkin mutabakatını verdi.

Suriye Arap Kızılay’ı Ermenistan halkının Suriye halkına gönderdiği insani yardımların üçüncü partisini Halep’te ihtiyaç sahiplerine dağıtmaya başladı.

Ermenistan halkı; eli kanlı terör gruplarının gasp, sabotaj ve öldürme eylemlerinin yanı sıra Suriye’ye uygulanan ekonomik yaptırımlar neticesinde karşılaştıkları sorunları aşmaları amacıyla Suriye halkına üçüncü kez insani yardımlar gönderiyor.

Halep Valisi Muhammed Vahid Akkad; dost Ermenistan halkından gelen yardımların iki ülke ve halkları arasındaki iyi ilişkilerin bir simgesi olduğunu ifade etti.

Suriye Arap Kızılayı Halep İl Şube Başkanı Hail Asi; yardımların, terör eylemleri neticesinde zarar gören vatandaşların ihtiyaçlarını karşılama açısından büyük bir önem taşıdığını söyledi.

Baas Partisi Halep İl Şube Başkanı Hilal Hilal; Suriye halkının dost Ermenistan halkının bu tutumunu büyük bir takdirle karşıladığını söyledi.

Halep Beldiye Meclis üyesı Avedis (Adis) Muradyan ise; Ermenistan ve Suriye halkları kardeşdir, o nedenle Suriye halkına desteği amaçlayan insiyatifinin adı ‘‘Kardeşine Yardım Et’’ taşımakta vurgu yaptı.

 

Faktör 301

 

 

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.