Print Shortlink

Garen Nazaryan: Azerbaycan başkanının katil Safarovu aff etmesi, ırk zemininde işlenen cürümün teşviğinin korkunç bir örneğidir

2012 Kasım 15

 

New York’ta BM Genel Asamblesi’nin 67. oturumu ve komitelerin çalışmaları gerçekleşmekte. BM’de Ermenistan’ın daimi temsilcisi, elçi Garen Nazaryan “Irkçılık, Irk diskriminasyonu ve Tahammülsüzlüğün Kaldırılması” konusunda bir konuşma yaptı. Ermenistan temsilcisinin belirttiğine göre, Artsah’a karşı Azerbaycanın kışkırttığı saldırının yaraları henüz geçmediler, ama bu ülke devlet düzeyinde Ermenilere karşı kin ve nefret agitasyonuna devam ediyor.

Nazaryan şunları dedi: “Azerbaycan başkanının katil Safarovu aff etmesi, ırk zemininde işlenen cürümün teşviğinin korkunç bir örneğidir. Bu Azerbaycanda onlarca yıl süren ksenofobi ve ırkçılık siyasetinin sonucu olmaktadır. Azerbaycan BM’in “tahammülün gösterilmesi ve yan yana barış içinde yaşama”nın ilkelerini kabaca ihlal ediyor ve kendi gidişatıyla bölgede güven ortamının kurulması sürecini başarısızlığa uğratıyor”.

Garen Nazaryan BM ile uluslararası topluma insan haklarını ayak altına alan ve bölge barışıyla güvenliğine tehdit eden bu kabul edilmez gidişata karşı yönelik protestolara devam etme çağrısında bulunudu.

 

Faktör 301

 

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.