Print Shortlink

‘‘Ermenistan’’ Panarmenyan Fonu 15. Teletonu ‘‘Köyümüz’’ genel başlığını taşıdı ve 12 saat boyunca 21.422.477 dolar bağış topladı.

2012 Kasım 26

‘‘Ermenistan’’ Panarmenyan Fonu 15. Teletonda 21.422.477 dolar bağış topladı. Teleton 12 saat sürdü ve ‘‘Köyümüz’’ genel başlığını taşıdı. Kampanyada toplanan meblağ Karabağ ve Ermenistan köylerine toplum merkezleri inşası ve Suriye Ermenilerinin acil ihtiyaçlarının karşılanmasına yöneltilecek.

Bu yıl düzenlenen kampanyaya ABD, Kanada, Fransa, Almanya, İsviçre, Belçika, Hollanda, Yunanistan, Brezilya, Rusya, İsveç, Büyük Britanya, Avusturya, Avustralya ve Arjantin katıldılar.

Ermenistan cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’ın önerisiyle, ‘‘Ermenistan’’ Panarmenyan Fonu Yönetim Kurulu Başkanlığı, Suriyeli Ermenilere yardım etmek için ayrı bir banka hesabı açmıştı. 20 yıl boyunca ‘‘Ermenistan’’ Panarmenyan Fonu teletonlar organize ediyor.

Dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşayan Ermeniler, Ermenistan ve Dağlık Karabağ Cumhuriyeti’nde sosyal ve ekonomik açılardan önem taşıyan projelerin gerçekleştirilmeleri için bağışlar yapıyor.

 

Faktör 301

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.