Print Shortlink

Ermeniceye yoğun ilgi

2012 Ekim 11

Ermeni Kültürü ve Dayanışma Derneğinin düzenlediği Ermenice dil atölyesi yoğun ilgi görüyor. Dernek bünyesinde Talar Şişlelyan tarafından 1,5 yıldır düzenlenen atölye kapsamında yoğun ilgiden dolayı ikinci bir sınıf daha açılıyor.

Çalışmalarına 19 Ekim Cuma günü başlayacak olan dil öğrencileri 25 Ocak tarihinde birinci kuru bitirmiş olacak. Yeni çalışma grubu, derslerini Cuma günleri 19.00-21.00 saatleri arasında dernek merkezinde gerçekleştirecek. 10 kişilik kontenjan bulunan gruba katılmak isteyenler kayıt için hafta içleri 18.00’den, Cumartesi günü ise 12.00’den itibaren derneğe gelebilir.  Detaylı bilgi için info@ermenikultur.org adresine mail atabilirsiniz

 

Neler öğretiliyor

‘Ermeniceye Giriş’ niteliğindeki ilk kurda 38 harflik alfabenin tanıtımı, okuma kuralları, yazı çalışmaları, Ermeni harfleriyle Türkçe metinlerin deşifresi, alfabe öğrenildikten sonra ise temel bilgiler olan sayılar, aylar, günler, renkler, selamlaşma, yiyecekler, meslekler, fiiller ve fiillerin şimdiki zaman ve gelecek zamanda çekimi, yaş ve saati söyleme gibi bilgilerin öğretiliyor… Bir kur üç ay sürmektedir.

UNESCO, Batı Ermenicesi yok olan diller arasında kabul etmektedir.

 

Kaynak

Agos 

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.