Print Shortlink

TÜRKİYE CHP LİDERİ KEMAL KILIÇDAROĞLU, ‘‘NAR TANELERİ’’NDEN BÜYÜLENDİ

2012 Mart 27

Kılıçdaroğlu, ‘‘Tamamen amatör sanatçılardan kurulu tiyatronun performansını çok beğendim.’’dedi.

 

24 Mart akşamı Aram Gostanyan ile Hagop Ari Güleç’in hikayesinden uyarlanan “Nar Taneleri” adlı tiyatro oyununun galası yapıldı.

Bakırköy Belediyesi ve Yeşilköy Ermeni Okulundan Yetişenler Derneği katkılarıyla hazırlanan ve Nar Taneleri Folklor ve Tiyatro Topluluğu tarafından sahnelenen ‘‘Nar Taneleri’’ (Nran Hadignerı) isimli 2 perdelik Oyunun Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapılan galasına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘‘Tamamen amatör sanatçılardan kurulu tiyatronun performansını çok beğendim.’’dedi.

Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen ve Yeşilköy Ermeni Okulundan Yetişenler Derneği Başkanı Arev Cebeci’nin ev sahipliğinde gerçekleşen galaya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra Türkiye Ermenileri Patrik Vekili Aram Ateşyan, CHP Milletvekilleri Gürsel Tekin, Bihlun Tamayligil, Sezgin Tanrıkulu, Bakırköy Kaymakamı Yakup Vatan, ünlü tiyatro sanatçıları Müşfik Kenter, Üstün Asutay, Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan, fotoğraf sanatçısı Ara Güler de katıldı.

Aram Gostanyan’ın özgün hikayesinden yola çıkarak Hagop Ari Güleç’in yazdığı, Aytekin Özen’in Oyunlaştırıp-yönettiği Nar Taneleri Oyununda; özündü dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin, tüm farklı inançların, değişik kültürlerin yan yana, dostluk-kardeşlik içinde yaşanabileceğinin önemli ipuçlarını sunuyor.

Oyunun ardından sahneye davet edilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kısa bir açıklama yaparak, ‘‘Tamamı amatör sanatçılardan kurulu olduğunu öğrendiğim tiyatromuzun muhteşem performansından sonra bize çıkıp fazla bir şey söylemek düşmez. Onlar birer nar tanesi. Ben de emeği geçen başta Bakırköy Belediye Başkanımız Ateş Ünal Erzen, Dernek Başkanı Arev Cebeci olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum.’’ şeklinde konuştu.

 

Faktör 301

 

 

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.