Print Shortlink

Ermenistan Ve BAE Parlamento Başkanları İkili Bir Buluşma Gerçekleştirdiler

2012 Mart 31

Ermenistan Parlamento başkanı Samvel Nigoyan başkanlığındaki heyet Birleşik Arap Emirliklerine (BAE) Ulusal Federal Meclis başkanı Mohammed Ahmed Al Murr’la bir buluşma gerçekleştirdi.

BAE Ulusal Federal Meclis başkanı Mohammed Ahmed Al Murr ziyaretin parlamentolararası ikili ilişkilerin önümüzdeki süreçte gelişimine katkıda bulunması yönünde umudunu ifade etti.

Ermenistan Parlamento başkanı Samvel Nigoyan ise Ermenistan’ın Körfez Arap ülkeleriyle ilişkilerin gelişimine ve derinleştirilmesine büyük önem verdiğini, BAE’nin bölge ve uluslararası sorunlara yönelik dengeli dış siyasetini oldukça takdir ettiklerini kaydetti.

Nigoyan, parlamentolararası dostluk gruplarının çalışmalarının önemli olduğunu, Ermenistan’da Ermenistan-BAE Dostluk Grubunun kurulmuş olduğunu belirtti. Buna yanıt olarak BAE Ulusal Federal Meclis başkanı, kendi Millet Meclislerinin yakın gelecekte benzeri bir dostluk grubunu kuracağına ilişkin teminat verdi. Önümüzdeki süreçte ticaret-ekonomi ve turizm alanlarında işbirliğinin teşvikine özel bir önem verilerek, bunun halklar arasında temasların aktivasyonu ve karşılıklı güvenin pekişmesi meselesinde önemli bir etmen olduğu belirtildi.

 

Faktör 301

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.