Print Shortlink

8 Mart için 8 dilde şarkı…

2012 Şubat 25

Amed- Diyarbakır’da Bağlar Belediyesi Kardelen Kadın Evi kursiyerleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla “8 Mart, 8 kadın, 8 dil ve 8 şarkı” sloganıyla sahne aldı. Kürtçe, Türkçe, Arapça, Süryanice, Ermenice, Rumca, Arnavutça ve İbranice seslendirilen şarkılarla kadınlar doyasıya eğlendi.

Bağlar Belediyesi Kardelen Kadın Evi bünyesinde iki ay kadar önce çalışmalarına başlayan ve sekiz kişiden oluşan koro Kardelen Kadın Evi’nde şarkılarını seslendirdi. Kardelen Kadın Evi toplantı salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Diyarbakır kadın kurum temsilcileri, Kardelen Kadın Evi kursiyerleri ve mahalleli kadınlar katıldı. Kadın korosunun seslendirdiği tüm şarkılar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadın temasından oluştu.

Konu hakkında duygularını ifade eden Kardelen Kadın Evi Koordinatörü Mukaddes Alataş, bir projelerini daha hayata geçirmenin sevincini yaşadıklarını söyledi.

Alataş, “8 Mart etkinlikleri çerçevesinde Diyarbakır’da 4 Mart’ta mitingimizi yapacağız. Kardelen Kadın Evi korosu 4 Mart’ta da sahneye çıkacak. Ondan sonra ihtiyaç olduğunda ve talep olursa ilçelere ve diğer kadın kurumlarında şarkılarını seslendirecekler” dedi.

Kadın koro çalışmalarının iki aylık gibi bir süre içerisinde kursiyerlerinin çok başarılı bir pratik sergilediklerini vurgulayan Alataş, “Arkadaşlarımızın hem sesleri çok güzel ve hem de kısa bir dönemde bu kadar iyi bir performansın göstermeleri görülmeye değer. Tecrübeli ve profesyonel sanatçı Zilan hocadan eğitim görüyorlar” diye konuştu.

 

Kaynak

ANF NEWS AGENCY / Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2012

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.