Print Shortlink

Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan DKC’de çalışma ziyaretinde bulundu

4 Ocak 2012 tarihinde çalışma ziyareti çerçevesinde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti’nde (DKC) bulunan Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, DKC Cumhurbaşkanı Pago Sahagyan’la beraber DKC Marduni bölgesi kışlalarını ziyaret etti askerlerin gündelik hayatına ilişkin bilgi aldı.

Cumhurbaşkanları Serj Sarkisyan ve Pago Sahagyan, Marduni bölgeesel merkezindeki “Sayat-Nova” Spor Kompleksinin açılış törenine katıldılar. Ermenistan ve DKC Cumhurbaşkanları Asgeran yöresi Avetaranots köyünde ağaç yeniden işlem tesisini ziyaret ettiler, burada briket üretim atölyesinde biyoyakıt üretim işinin nasıl gerçekleştirildiğini gözlemlediler.

Başkanlar Şuşi-Garmir Şuga meskun yeri kavşağında bulunan ve katı yakıtla çalışan ısıtma amaçlı kombilerin üretim tesisini ziyaret ettiler, üretim sürecine ilişkin bilgi aldılar. Artsah’ın “Asparez” askeri öğretim merkezinde Serj Sarkisyan ve Pago Sahagyan askerilerin savaşa hazır olduğundan bilgi adlılar. Merkezin askerileri tatbikatlar esnasından kendi profesyonelizmi ve modern silahlarını gösterdiler.

Ermenistan ve DKC Cumhurbaşkanları Stepanagerd’in yeni inşa edilen “Artsah” semtinin açılış törenine katıladılar. Yeni kurulan semtinde onlarca aile devlet tarafından bedava olarak konutlar aldılar. İvanyan semtinde Serj Sarkisyan ve Pago Sahagyan tamir edilen ve yeni tıp tekniğiyle donatılan hospitalın açılışına katıldılar.

İki Ermeni Devletin yöneticileri Dağlık Karabağ Savunma Ordusu komutanlığının istişare toplantısına katıldılar.

 

Faktör 301

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.