Print Shortlink

Beşşar el-Esad Şam’ın Emeviler Meydanında toplanan kalabalık halk kitlelere katılarak büyük bir sürpriz yaptı

Suriye Cumhuriyeti Devlet Başkanı Beşşar el-Esad 11 Ocak 2012 tarihinde sabah saatlerinden itibaren Şam’ın Emeviler Meydanında toplanan kalabalık halk kitlelere büyük bir sürpriz yaparak, asil ve köklü kültür merkezi olan Esad Kütüphanesinden kitlelere katıldı.

Yenilenen ve modernleşen Suriye için halkla birlikte yürüme kararlılığını belirten el-Esad; “Direniş, tarih ve uygarlığın başkenti Şam’ın kalbi olan Emeviler Meydanında sizlerle birlikte olmak istedim..” dedi.

Muhtelif kesimlerden kalabalık kitlelere seslenen El-Esad; “buraya; hep birlikte el ele vermek için geldim.. geleceğe doğru, ileriye doğru birlikte yürümek için.. Hepimizin sevdiği ve temenni ettiği güçlü ve başı dik Suriye için.. Onurlu ve haysiyetli Suriye için.. hep birlikte ileriye doğru yürümek için sizinle el ele vermeye geldim.. bir elimizde reformlara tutunacağız, diğer elimizle de teröre karşı koyacağız..” şeklinde konuştu.

Bu arada muhtelif kesimlerden kalabalık halk kitleleri sabahın erken saatlerinden itibaren Şam’daki Emeviler, Halep’teki Sadullah el-Cabiri, Lazkiye’deki Valilik, Deyrezzor’daki Sebibahrat, Haseke’deki Hafız el-Esad, Dera’daki Postane Bulvarı, Süveyda’daki Mücahit Sultan Paşa el-Atraş Meydanlarıyla birlikte, İdlib’in Selkin, Cisreşşuğur kentleri ve Ebu el-Zuhur beldesinin ana meydanlarında toplanmaya başlamışlardı.

 

Faktör 301

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.